۞ یاران مهدی ۞
ای پادشه خوبان , داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی ...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیثجدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

كد نوحه

كد مداحی

حجاب، حجاب، و باز هم حجاب

سلام بر دختر خانم یا خانمی که حجاب را عاملی اضافه میداند یا آن را دست پا گیر میداند و مدام دم از سختی آن میزند، من هم میدانم حجاب دست و پا گیر است و من هم میدانم در گرمای تابستان و باران  و برف زمستان چقدر اذیت کننده است و من هم میدانم که چقدر نگهداشتن چادر در محافل مختلف و اماکن مختلف دشوار اما تا بحال به این فکر کردی برای خریدن فلان کالای مثلا یک موبایل یا رسیدن به یک مدرک ویژه دانشگاهی یا هزار یک مطلب چقدر دست و پا میزنی تا آن را به دست بیاوری؟ و آیا دیدی که چیزی رای که میخوایی مفت و مسلم و به راحتی به دست می آوری چقدر به راحتی خراب یا معیوبش میکنی و برایت اصلا مهم نمیشود!

با خودت میگویی چه ربطی دارد من ربط این دو موضوع را برایت میگویم.

به این فکر کن اگر تمام جامعه با حجاب سالم و درست بدون تحریک چه با مانتو و چه با حجاب چادر خانم فاطمه (سلام الله علیها) به خیابان می آمدند و به نگاه بعضی از مردان هرزه کرکره ی حیا می خورد انقدر آمار ازدواجمان ضعیف نمیشد و انقدر طلاق هم زیاد نمیشد چرا که دیگر چشم های آلوده دنبال متاع چهره و اندام نحیف ات نمیرفتند و تو را کالای بی مقداری برای هوس هایشان نمیدیدند .

دیگر این جامعه نبود که با رنگها و فریب ها شوهرت را از تو بگیرد یا فرزندت را به منجلاب بی حیایی در آینده بکشد.


خانم محترمی که گذرت به این وبلاگ افتاده ...


زن کالا نیستپس خود را به این نا قابل زندگی دنیا به بهای حیوانیت دنیا نفروشید که این برای شما بهتر است


http://www.hijabnews.co/images/docs/000006/n00006258-b.jpg


راست می گویند كه حجاب محدودیت دارد و یکی دوتا هم نیست محدودیتهایش.حجاب نمی گذارد، یک دختر به هر روشی که دوست داشت و عشقش کشید، تیپ بزند. حجاب مانع این می شود، دختر به هر گونه ای که خواست، وارد اجتماع شود. حجاب نمی گذارد که دختر در هر رشته ورزشی وارد شود و قهرمان گردد، چرا که برخی از رشته ها را نمی توان با حجاب انجام داد. دختران بدحجاب راحت تر می توانند کار پیدا کنند و درامدی کسب کنند، چون فضای بسیاری از شغل ها و کارها، برای یک دختر باحجاب مناسب نیست.

یک دختر، هرگز نمی تواند با حفظ حجاب کامل و رعایت حلال و حرام خدا ستاره سینما شود، امکان ندارد. دختر، بدون حجاب زیباتر است، پس حجاب، جلوه گری دختر را محدود می کند. حجاب در گرمای تابستان آزاردهنده است، نیست؟ در راه رفتن و از پله بالا رفتن هم راحتی دختر را محدود می کند. و دهها محدودیت دیگر دارد این حجاب نازنین. مگر می شود اینها را منکر شد؟  

بسیاری از دخترانی که از حجاب فراری اند و آن را محدودیت می دانند، منظورشان از محدودیت همین هاست و حق دارند که آن را محدودیت بدانند، واقعا مگر حجاب محدودیت نیست؟ هزاری هم که شعار بدهیم، و شعر بگوییم که حجاب محدودیت نیست، این حقیقت بدیهی را نمی شود انکار کرد. قبول کنید.
به ایده تربیتی خدا که فرمود: (إلا الذین آمنوا وعملوا الصالحات وتواصوا بالحق وتواصوا بالصبر) تا نشان دهد که عمل به حق مکافات و محدودیت دارد. و کسانی که همدیگر را به حق توصیه می کنند، باید همدیگر را به صبر و شکیبایی بر تلخیها و محدودیتهای مسیر حق نیز توصیه کنند. و همه باید بدانند که مسیر حق جای فرزندان مادر (بچه ننه ها) نیست. بر حذر باش که سر می شکند دیوارش.
چرا حجاب را به عنوان وسیله ای راحت و آرایش دهنده! و بسیار لذت بخش و بدون هیچ گونه مکافات، معرفی می کنیم، تا دختران و زنانی که چنین حسی نسبت به آن پیدا نمی کنند، رهایش کنند و به آن تن ندهند؟
تعارف را رها کنیم و راست بگوییم که حجاب هم مثل هر وظیفه و تکلیف دیگری سختی های خود را دارد، ولی آدم نمی شود آن کس که همواره از سختیها فرار کند و هیچ محدودیتی را نپذیرد. محکم بگوییم که حجاب محدودیت است، ولی تنها فرق انسان و حیوان این است که انسان برای رسیدن به کمالش قدرت محدود کردن خود را دارد، اما حیوان ندارد.
به نظر می رسد که این روش، بهتر باشد و با قرآن سازگارتر. خدا نیز در قرآن تعارف را کنار گذاشته و راحت از سختی نماز گفته است، تا کسی فکر نکند که نماز راحت الحلقوم است. خداوند بیخود و بیجهت از روش تربیتی لقمان را تأیید نکرد. لقمان کاربلد بود و می دانست چگونه فرزندش را تربیت کند. به او گفت: نماز را بپا دار و به معروف امر کن و از منکر بازدار و بر آن چه بر تو آمد صبر کن. "یا بُنَیَّ أَقِمِ الصَّلاةَ وَ أْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ وَ انْهَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ اصْبِرْ عَلى‏ ما أَصابَك" [لقمان: 17]‏ در این صورت هر مشکلی که بر سر راه فرزند می آید، او را از مسیر حق خسته نمی کند، چرا که همه مشکلات موجود در مسیر حق را طبق قاعده می داند.
 
البته که در مسیر حق با همه مشکلاتش بیشتر خوش می گذرد. و انسان مؤمن در همین دنیا نیز بهره بیشتری از سعادت دارد. ولی نباید از مشکلات و مکافات و محدودیتهای مسیر حق را ندید گرفت و منکر شد.


خواهـــــــــــــرم :
محدودیت حجــاب مصـونـیت است و برای رسـیدن به مصــونیت، محـدودیت لازم است.


نوشته شده در چهارشنبه 10 اسفند 1390 توسط فائزه ۞
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin

کد موس مهدی (ع)-امام زمان:تک کد