۞ یاران مهدی ۞
ای پادشه خوبان , داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی ...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیثجدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

كد نوحه

كد مداحی

 

در بین اعراب در قدیم الایام یکی از نشانه های استیصال ودرماندگی وناچاری دست بر سر نهادن است وچنان چه در تاریخ هم نقل شده حضرت زینب(س) در بالای تل زینبیه وقتی دید شمر بر سینه امام حسین(ع) نشسته است دو دست خود را بر سر نهاد که نشانه ناچاری ونهایت مصیبت را حکایت میکند ودر یک نگاه عرفی نیز می تون اینگونه گفت: یا مهدی(عج) تاج سر مائی، آنچه واضح است این است که این حرکت ریشه روایی دارد وحرکتی است مودبانه در مقابل امام حاضر وناضر حضرت مهدی موعود(عج)،در روایات اشاره شده که چگونه بایستی به وجود نازنین آن سرور احترام گذاشت .

علت برخواستن به موقع ذکر نام قائم(عج)

ازامام صادق(ع)سوال شد علت قیام در موقع ذکر نام قائم چیست؟

حضرت فرمودند: صاحب الامر غیبت بسیار طولانی دارد و از کثرت لطف ومحبتی که به دوستانش دارد هر کس وی را به لقب قائم (عج) یاد کند آن حضرت هم نظری به او خواهد نمود وچون در این موقع مورد توجه امام قرار می گیرد شایسته است از باب احترام به پا خیزد واز خدا تعجیل در فرجش را بخواهد.

 علت دست بر سر نهادن در موقع ذکر نام امام عصر(عج) چیست؟

امام رضا(ع) در باب علت دست بر سر نهادن به هنگام ذکر نام شریه امام عصر(عج) در ضمن عبارتی میفرماید:<<عبد خاضع هنگام مشاهده ی مولایش چنین میکند>> و خود امام رضا(ع) نیز چنین میکرد وبه نحوی که گویا امام زمان(عج) آن حضرت را مشاهده می کند. درحضور امام رضا(ع) در خراسان کلمه قائم ذکر شد،حضرت برخواست ودستش را بر سر نهاد وگفت: ((اللهم عجل فرجه وسهل مخرجه)) یعنی :خداوندا در فرجش شتاب کن وراه ظهور او را آسان گردان .

توضیح: برخواستن به احترام نام مبارک ونورانی امام عصر (عج) حتی دربعضی مواقع واجب می شود، مثلا چنان چه جمعی حضور داشته باشند که آن جمع پس از شنیدن نام مبارک امام از جا بلند شوندو یک نفر بلند نشود این از مصادیق بی اعتنائی به امام خواهد بود ،چرا که چنین وانمود می شود.نوشته شده در یکشنبه 28 اسفند 1390 توسط فائزه ۞
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin

کد موس مهدی (ع)-امام زمان:تک کد